Zwycięstwo w Konkursie 50 Ojcowska Złota Jesień

 

Konkurs Ojcowska Złota Jesień ma formę rajdu. Młodzież na trasie rozwiązuje test wiedzy dotyczący Ojcowskiego PN, rozpoznaje chronione gatunki roślin i zwierząt oraz obiekty na terenie parku.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

NIE TAKI KONKURS STRASZNY...

Konkurs historyczny…? Ponad 650 lat dziejów, około tysiąca stron materiałów do przejrzenia… Na pierwszy rzut oka wydawało się to prawie niemożliwe do opanowania, zwłaszcza dla kogoś, kto – delikatnie mówiąc – nie jest miłośnikiem historii i uczenia się na pamięć. Czasem jednak trzeba podjęć ryzyko i spróbować złapać byka za rogi. Tym bardziej, że nagroda, a właściwie nagrody, są więcej niż atrakcyjne: indeksy na wybrany przez siebie kierunek na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednej z czołowych uczelni w kraju.

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W eliminacjach powiatowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów.

Liczby rządzą światem - XVI Powiatowe Zawody Matematyczne

5 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym rozdane zostały nagrody dla laureatów XVI Powiatowych Zawodów  Matematycznych. Jak co roku w marcu uczniowie szkół średnich powiatu myślenickiego zmagali się z problemami matematycznymi w budynku Zespołu Szkół im. Średniawskiego . 

II Małopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej

Anna Drąg z klasy 4T zdobyła 1 miejsce w II Małopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej organizowanym przez Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – CzechTourism. 

Dawid Kalinowski laureatem XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie

W sobotę, czyli 24 marca, uczeń naszej szkoły Dawid Kalinowski z kl. 2B LO został laureatem prestiżowej Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Prawie. Olimpiada odbywa się w Ostrołęce. W etapie centralnym walczyło 58 uczniów z najwyższymi wynikami z całej Polski, którzy zaprezentowali wiedzę prawniczą na bardzo wysokim poziomie.

Kolejny tytuł dla MSG. II LO zostało Srebrną Europejską Szkołą Praworządności RP!

 

Miło nam poinformować, że Małopolska Szkoła Gościnności otrzymała kolejne prestiżowe wyróżnienie - Srebrną Tarczę w rankingu szkół COPTIOSH i tytuł SREBRNEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP za osiągnięcia w olimpiadach w roku 2017.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym 2018

Mamy laureata etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Damian Nosidlak z klasy 3a LO wywalczył ten tytuł 17 lutego w Białymstoku, gdzie odbywał się etap centralny Olimpiady.

zsp.edu.pl