Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

Uczeń naszej szkoły, Damian Nosidlak zajął 1 miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Zawody odbywały się w Olkuszu  2 grudnia . Dzięki temu Damian awansował do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się 17 lutego w Białymstoku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XX Olimpiada Wiedzy o Żywności - etap okręgowy i pierwsze sukcesy naszych uzniów.

24 listopada w Jaśle odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Żywności. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maria Morus z klasy 4g, Natalia Pindel z 4g oraz Anna Yakivchuk z 2g.
Maria Morus zajęła 2 miejsce a Natalia Pindel 3 miejsce.

SUKCESY W OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Paweł Nowak Laureatem XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Miło nam poinformować, że Paweł Nowak z klasy 3G zajął 2 miejsce w XLI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Jest to najwyższe osiągnięcie w tego typu Olimpiadzie w dotychczasowej historii szkoły.

Olimpiada Znajomości Afryki

19 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się finał  Olimpiady Znajomości Afryki. Olimpiada swoim zakresem obejmuje tematykę misyjną, geograficzną, historyczną i kulturową Afryki. W tegorocznej Olimpiadzie w całym kraju udział wzięło prawie 3 tysiące uczestników.

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Od lat uczniowie szkół średnich, marzący o studiach w prestiżowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, biorą udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Ten trzystopniowy ogólnopolski konkurs jest przeprowadzany w czterech kategoriach przedmiotowych (matematyka, fizyka, chemia i geografia z elementami geologii).

Olimpiada Wiedzy Historycznej COPTIOSH

3 kwietnia Kinga Stankowicz, uczennica kl. II a uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej organizowanej przez COPTIOSH. Uczennicy przysługuje prawo do indeksu na wybrane uczelnie.

Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego

Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych jest jedną z olimpiad przedmiotowych, której laureaci i finaliści zwolnieni są z egzaminu maturalnego z przedmiotu „język obcy nowożytny – język rosyjski”. Powołana do życia w roku 1969, należy do najstarszych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych w naszym kraju.Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się w zakresie gramatyki, ortografii, frazeologii oraz stosowania różnorodnych form językowych, jak i ogólną wiedzą o Rosji, kulturze, sztuce, historii i polityce.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Z wielką przyjemnością informujemy, że Patrycja Serafin uczennica Technikum Turystyczno Gastronomicznego została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W dniach 27-30 marca 2017r. w Spale trwały wieloetapowe zmagania finałowe olimpiady. Tematem wiodącym była „Turystyka kulinarna - apetyt na region”.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o UE

25 marca Dawid Kalinowski, uczeń klasy I B naszej szkoły uzyskał tytuł laureata etapu centralnego  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o UE. Główną nagrodą jest indeks na wybraną z podanych przez organizatora uczelni ( między innymi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski).