Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Z wielką przyjemnością informujemy, że Patrycja Serafin uczennica Technikum Turystyczno Gastronomicznego została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W dniach 27-30 marca 2017r. w Spale trwały wieloetapowe zmagania finałowe olimpiady. Tematem wiodącym była „Turystyka kulinarna - apetyt na region”.

Patrycja w swym wystąpieniu zaprezentowała walory i potencjał turystyczny produktu tradycyjnego Małopolski: Jagnięciny Podhalańskiej - pachnącej halami. Pokusiła się również o wytyczenie autorskiego - tematycznego szlaku kulinarnego.

W eliminacjach etapu centralnego w części pierwszej uczeń rozwiązuje 40 zadań testowych,
z zakresu różnych treści i umiejętności w zawodzie technik obsługi turystycznej. W części drugiej przedstawia publicznie, przygotowaną wcześniej, prezentację multimedialną o turystyce kulinarnej związaną z tematem przewodnim. Spośród uczestników eliminacji etapu centralnego do ścisłego finału kwalifikuje się 15 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów łącznie z pierwszej i drugiej części eliminacji. Finał etapu centralnego polega na opracowaniu programu jednodniowej wycieczki po wybranym mieście/regionie turystycznym Europy, na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatorów (mapy, przewodniki, katalogi biur podróży, w tym także
w językach obcych). Następnie uczeń wykorzystując techniki prezentacji i sprzedaży produktu przedstawia publicznie swoją propozycję.

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Tekst: Karina Chlebda

Dodała:AA
3/04/2017

zsp.edu.pl