Wyniki VI Szkolnego Konkursu Literackiego


Zakończył się pierwszy etap konkursu. W kategorii opowiadanie I miejsce zajęła Patrycja Jabłońska z klasy 2T, natomiast w kategorii wiersz I miejsce zajęła Weronika Dudzik z klasy 2C.

Szkolny konkurs plastyczny na oryginalne dekoracje świątecznego stołu „PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE”

Zbliża się Boże Narodzenie…Podczas świąt stół jest ważnym miejscem spotkań rodziny, przyjaciół. Jego dekoracyjna oprawa podkreśla uroczysty charakter świątecznych biesiad, rodzinną atmosferę miłości, przyjaźni. Pięknie nakryty i udekorowany stół symbolizuje także naszą gościnność wynikającą z tradycji.

Konkurs na deser świąteczny bożonarodzeniowy

Jedną z ważnych, może nawet najważniejszych cech przypisanych naturze ludzkiej jest umiejętność i chęć świętowania. Boże Narodzenie to jedno z najdawniejszych i najważniejszych świąt w Kościele Katolickim . Szczególnie żywe są zwyczaje ludowe i uroczyste celebrowanie świąt w Małopolsce, naszym regionie. Świętowaniu czasem towarzyszy podniosły nastrój, często radość ale przede wszystkim poczucie wspólnoty. Wspólne świętowanie łączy, łączy klimat, dekoracje ale nade wszystko smak i aromat wigilijnych potraw. Zwieńczeniem  radości świętowania i dopełnieniem świątecznych smaków jest deser świąteczny.

Absolwent Roku czyli najwyższe wyróżnienie

Konkurs Absolwent Roku jest najwyższym wyróżnieniem jakie może otrzymać uczeń kończący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego
w Myślenicach. Konkurs organizowany jest w celu wyłonienia najlepszego ucznia spośród trzecich klas liceum a także czwartych klas technikum Małopolskiej Szkoły Gościnności. Intencją konkursu jest promowanie wśród uczniów wiedzy, aktywnej i twórczej postawy życiowej, dążenia do samodoskonalenia i osiągania wyróżniających wyników w nauce.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem ( pdf, doc ).

Karta zgłoszenia - POBIERZ

zsp.edu.pl