Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Językowego Deutschfreund 2017


Konkurs z języka niemieckiego- Deutschfreund to konkurs jednoetapowy i polega na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego. Test piszą uczniowie z całej Polski w ten sam dzień, o tej samej godzinie. Testy wysyłane są do organizatora- Łowcy Talentów Jersz w Obornikach Śląskich, gdzie są one poprawiane.

 

W tym roku w konkursie w naszej szkole wzięło udział 15 osób. W całej Polsce w tych kategoriach ( 1, 2, 3 klasa ponadgimnazjalna ) pisało testy 2800 uczniów. Trzech uczniów z naszej szkoły uzyskało wysokie wyniki:

Yevhenia Kukharuk kl.3A zajęła 1. miejsce w województwie, a 28 w kraju !!!!

Opiekun: mgr Martyna Lewandowska

Emilia Kaczmarek kl.1A zajęła 4. miejsce w województwie , a 84 w kraju

Opiekun: mgr Marta Kalinowska

Dawid Kalinowski kl2B zajął 2. miejsce w województwie, a 109 w kraju

Opiekun: mgr Martyna Lewandowska

Koordynator konkursu w szkole: mgr Renata Chęcińska-Bicz

zsp.edu.pl